Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13316475



*

nr 1331 6475


Ljusstakar

4 st, nysilver, nyrokokostil. Höjd: 18 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2020
kl 19:30:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 23:15:21 1      Vinnande bud
31/5 21:07:07 1      justering av budtak
31/5 22:52:09 2      900 kr
31/5 22:52:09 1      1.000 kr (Budbetjänt)
1/6 19:25:11 3      1.100 kr
1/6 19:25:11 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nyrokokostil nysilver pläter
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:27
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:30
  • 8065 Ljusstake
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:48




Ladda ner broschyr