BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13316475
*
nr 1331 6475
Ljusstakar
4 st, nysilver, nyrokokostil. Höjd: 18 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2020
kl 19:30:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 23:15:21
1
Vinnande bud
31/5 21:07:07
1
justering av budtak
31/5 22:52:09
2
900 kr
31/5 22:52:09
1
1.000 kr (Budbetjänt)
1/6 19:25:11
3
1.100 kr
1/6 19:25:11
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nyrokokostil nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48
*
Ljusstakar
Läs om budbetjänten
nr 1331 6475
Ljusstakar
4 st, nysilver, nyrokokostil. Höjd: 18 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 23:15:21 | 1 | Vinnande bud |
| 31/5 21:07:07 | 1 | justering av budtak |
| 31/5 22:52:09 | 2 | 900 kr |
| 31/5 22:52:09 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 1/6 19:25:11 | 3 | 1.100 kr |
| 1/6 19:25:11 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nyrokokostil nysilver pläter
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48



